Nerozumíte mluvené angličtině? A chcete s tím něco udělat?

13. listopadu 2009 v 21:54 | rozumetanglicky
Milí návštěvníci toto blogu věnovaného mluvené angličtině!

Už uplynulo hodně času od doby, kdy jsem tu uveřejnila svůj první článek. Mezitím jsem sama na sobě testovala různé metody výuky mluvené angličtině a ráda bych se nyní s Vámi podělila o zkušenosti, které jsem v průběhu jednoho roku při této činnosti získala.

Ale abych začala od samého začátku: Asi v květnu minulého roku jsem zahájil pátrání na internetu, kde jsem se snažila najít všechny možné informace o všech kurzech mluvené angličtiny, které by mi pomohly vylepšit moji mluvenou (a slyšenou) angličtinu. V té době jsem již sice byla v angličtině dosti pokročilá (an advanced student), měla jsem solidní znalosti psané angličtiny i anglické gramatiky, ale stále to ještě nebylo "ono". Nerozuměla jsem totiž pořádně mluvené angličtině rodilých mluvčích v telefonu ani na obrazovce TV (pokud běžel anglický film bez českých titulků). Rozhodla jsem se proto s tím něco udělat. A při svém hledání jsem narazila na následující odkaz na internetové stránky amerického učitele angličtiny - autora speciální metody pro výuku mluvené angličtiny A.J.Hoga:


Klikněte na výše uvedenou řádku a sami uvidíte, jak Vám informace tam obsažené mohou pomoci!

Poté, co jsem se podrobně seznámila s podstatou jeho speciální metody, okamžitě jsem se pro tento kurz rozhodla. Je to totiž kurz, který je založen na pouhém opakovaném poslouchání speciálně připravených audio-lekcí a nevyžaduje ŽÁDNÉ učení se slovíčkům, žádné memorování gramatických pouček, žádné složité překlady a únavná cvičení - zkrátka, je to program, který mě okamžitě zaujal. Dodržovala jsem všechny rady, které jsem s tímto e-mailovým kurzem obdržela . Během 2-3 měsíců, kdy jsem se opakovanému poslechu audio-lekcí věnovala skutečně každý den, jsem začala mít sny v angličtině a po 3 měsících jsem si přestala všechny své promluvy v duchu překládat z češtiny do angličtiny a začala v angličtině přímo myslet.
Díky této nově nabyté dovednosti jsem dokonce i získala uplatnění ve firmě mého kamaráda, kde mám na starosti komunikaci s jeho zahraničními anglicky hovořícími partnery.
Pokud tedy skutečně chcete s Vaší znalostí mluvené angličtiny něco udělat a chcete získat podrobnější znalosti o této speciální metodě, jejímž cílem je naučit automatickému mluvení velmi příjemnou a zábavnou formou, nezapomeňte si kliknout na výše uvedený odkaz.

V příštím článku se budu věnovat dalším tipům, které mi s mluvenou angličtinou pomohly.
Zatím Vás všechny zdraví a hodně energie ke zvládnutí mluvené angličtiny přeje:
Inka

Motto:
Learning is a treasure that will follow its owner everywhere.
Chinese Proverb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama