Chcete si zlepšit mluvenou angličtinu?

23. srpna 2010 v 21:49 | Inka

Pár užitečných informací pro studenty angličtiny - od mírně pokročilých až po pokročilé.


Ahoj všichni, kteří jste si otevřeli tento blog a cítíte potřebu skutečně se zlepšit v mluvené angličtině!
Ano, už se zase blíží začátek školního roku -  a tak předpokládám, že i Vy si pomalu - ale jistě - začínáte uvědomovat, že byste se měli mluvené angličtině věnovat více než dříve.....  Stále více se totiž dobrá znalost mluvené angličtiny začíná oceňovat i v českých firmách. 
Jak tedy na to? V první řadě si musíme uvědomit, jak funguje náš mozek a co všechno musíme udělat pro trvalé zapamatování všeho toho, co budeme v budoucnu potřebovat. A je to v podstatě velmi jednoduché. Tak tedy, jak postupovat? 
1) Zkuste si najít na internetu nějaký anglický podcast, u něhož si lze kromě mluveného slova (samozřejmě od rodilého mluvčího) nahrát do počítače  i  jeho textovou podobu.
 2) Potom si tento text pročtěte a zjistěte si význam všech neznámých slov. Český překlad neznámého slova si napište přímo do textu (u anglického slova). Aby poslouchání bylo pro náš mozek účinné, musíme textu podcastu dobře rozumět. 
A ještě jedna rada - vybírejte si takové podcasty, jejichž obsah Vás skutečně zajímá.  
3) A teď začne ten nejdůležitější moment -  začneme totiž podcast poslouchat - nejprve s textem před sebou.  Pokud v podcastu je hodně slov, která jste předtím neznali, je velmi užitečné si ukazovat na slova, která právě posloucháte. Tak se Vám v mozku propojí psaná podoba slova, jeho význam a jeho mluvená podoba. 
A kolikrát že to máme jeden podcast poslouchat??? Jednou? Pětkrát? Desetkrát?  
Ne ne ne! Aby to bylo skutečně účinné, musíme takovýto jeden text naposlouchat minimálně 30 krát!!!  Ale ne najednou - ale minimálně 3 x denně  v průběhu jednoho, dvou či i více týdnů. Platí tady, že čím více, tím lépe. 
Zpočátku se nám může zdát toto opakované poslouchání hrozně nudné, ale až uvidíte, jak si naposlouchané věty začínáte trvale pamatovat, tak si určitě na tento systém zvyknete. Opravdu je daleko užitečnější, když naposloucháme jeden text tolikrát, než abychom poslouchali stále nové a nové texty. Nedošlo by totiž k jejich trvalému zapamatování.
 Pokud si klliknete na níže uvedený internetový odkaz, najdete tam řadu dalších užitečných informací (v angličtině) a  můžete si tam objednat i týdenní e-mailový kurz zdarma:
<a href="https://www.e-junkie.com/ecom/gb.php?cl=5336&c=ib&aff=87169" target="ejejcsingle">Click here to visit Effortless English LLC.</a> 
Tak zatím ahoj - a zkuste to!   Inka


Reakce na tento článek

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 °°°BeLLinQa°°° °°°BeLLinQa°°° | Web | 23. srpna 2010 v 21:50 | Reagovat

Máš povedenej blog... Fakt musím uznat!

2 pooky-style pooky-style | Web | 23. srpna 2010 v 21:54 | Reagovat

Ahojky máš pěknej blog...
Chci se tě jenom zeptat ..nechceš se stát PooKy girls ? Je to takový novy styl..
x) Myslím že se ti bude líbít x)
zkus se alespon mrknout o čem to je ..
Přímí odkaz na zápis PooKy Girls je tady :
http://pooky-style.blog.cz/rubrika/zapis-pooky-girls
Pá- a díky

3 Arisab Arisab | Web | 23. srpna 2010 v 21:55 | Reagovat

Proč nerozimím mluvené angličtině? Protože se mi nechcou učit slovíčka!

4 Dájulda Dájulda | Web | 23. srpna 2010 v 21:58 | Reagovat

[3]: :-D to je pravda

mooc povedenej blog!!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama