Umíte už myslet v angličtině?

22. ledna 2012 v 23:17 | Inka
Ahoj všichni, kteří dosud "bojujete" s angličtinou!Usmívající se

Tak jak jsem slíbila ve svém prvním "novoročním" článku , uveřejňuji dnes některé zajímavé tipy , jak se naučit v angličtině myslet.
Jsou převzaty z webové stránky EnglishAnyone.com . Pro ty z vás, kteří již angličtinu studujete po delší čas, je uvádím v originále, na konci tohoto článku uvádím i některé tipy v nich obsažené velmi stručně i v češtině - takže oba typy studentů si přijdou na své.

Tak tady je ten slíbený originální text :
(Autor následujích řádků /Alec/ je lektorem angličtiny v Japonsku - a uvádí proto i své osobní poznatky ze zvládání japonštiny. Tyto poznatky ale platí pro všechny jazyky.)

How to get fluent in English faster!
To get fluent faster, think in English!

Hello, and welcome to another edition of How to Get Fluent in English Faster! Today is all about thinking in English. First, I'll do a little bit of thinking in Japanese, and then I'll give you some great tips to help you start thinking more in English. Let's get started!

え~!すごいなー!今日本語で考えてるよ!楽しいねー!1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

あ~!気持ち良かったですよね!では僕の日本語はまだそんなに上手じゃないけどね,,, ぺらぺらに成りたいから毎日頑張りますよ!

Now, my Japanese is not so good yet, but every day I practice a little bit more, thinking and speaking, so I can think more in my head in Japanese. It's pretty easy to do this, but you just have to practice every day. So, let's get started, and we'll show you how to think in English.

First, you need to train your brain to think quickly when you see things every day in your environment. So, we'll begin training right now with some colors. I'm going to put some colors up here, and I want you to say the colors IN YOUR HEAD as I say them out loud. Here we go!

blue, purple, red, orange, yellow, green

Now, I'm going to show the colors again and I want you to just think the names of the colors. I will write them down here, but I want you to think the names of the colors as I show them up here. Here we go!

(blue, purple, red, orange, yellow, green)

Now, we're going to do the same thing again with numbers. You see numbers every day and you can count anything you see in your daily environment. So, especially if you go to the grocery store, or if you have to count things... Any time you see things in your environment you can practice counting them. But, so many times we count things in our own native language, even if we want to get fluent in a different language. So, you have to train your brain to start thinking in a different language. And we do that by counting every opportunity. 1, 2, 3, 4, 5... I'm counting my fingers in English. 1, 2, 3, 4, 5... I can practice counting my fingers in Japanese as well. So, now I'm going to do the same thing, just like with the colors, and up here I will put numbers. I want you to think the names of the numbers as I show them. Here we go!

1, 2, 3, 4, 5, 6

Now, I will show the same numbers again, but I want you to think the numbers in English. I will NOT say the numbers. Here we go!

(1, 2, 3, 4, 5, 6)

Now, if you can do this every day, when you go to the grocery store, when you count things, any time you see anything, you can start counting it. So, especially doing addition: 1+1=2. Any time you can use math and count to start training your brain to think in English.

Also, besides just looking at things in your environment and saying what they are, or thinking what they are, in English, you can also learn to react and train your brain to think differently when you see something.

As an example, when I am scared or startled by something in English, I say, "Oh shit!" But, in Japanese, I say, "
あっ!びっくりした!" Now, the language and the ideas are different, but I'm basically saying the same thing. The difference is that I'm training my brain to think in the different language.

So, again, when you look at things in your daily environment, practice saying their names as quickly as possible. Just like reading in your English environment, practice saying things in your head! To get spoken fluent English better, you can SAY the word, but to think more, just relax and train your brain, "Ah! TV! Book! Card! Bird! Cat!" and then, as you get better, you can make the phrases and words that you're saying in your head longer.

And also practice your reactions. Think about, "Whoa!" When you are surprised by something, use English words. And when you are thinking in conversations, then you can use English filler words like "uhhh," and "ummm," and "y'know," when you want to say something but you don't know what to say.

So, I hope you enjoyed these great tips they certainly help me as I'm learning, and I'm learning to think more in Japanese, every day. And you, too, can do the same thing. So, I hope you enjoyed it! We'll see you next time with some more great tips for how to get fluent in English faster! Comment below, let us know what you think and we'll see you next time! Bye bye!


Tak tolik originuální text.
A nyní velmi zkrácené informace v češtině:
Nejdůležitější informací pro nás všechny je, že k tomu, abychom rychleji zvládli mluvenou angličtinu, musíme se naučit MYSLET v angličtině!!

1) Musíme natrénovat svůj mozek, aby se naučil rychle anglicky pojmenovávat věci (nejprve pouze v duchu) , které každodenně vidíme v našem okolí. Můžeme například začít s některými barvami:
např. modrá, fialová, červená, oranžová, žlutá a zelená.

Takže kdykoliv tyto barvy někde kolem sebe uvidíte, snažte si vzpomenout na jejich anglické názvy - ale, zatím je nevyslovujte, jen si je uvědomujte v angličtině.
Barvy jsou kolem nás všude - takže když např. prohlížíme náš šatník, hned mysleme na anglické názvy barev jednotlivých svetrů, šatů, košil atp. atp. Nebo když jdeme po ulici a vidíme barevná auta - mysleme na označení jejich barvy v angličtině.
2) Totéž můžeme provozovat s čísly - ta také vidíme kolem sebe každý den.
Počítejte si v angličtině v duchu např. počet židlí, stolů, knih,oken, dveří, lidí, prstů na ruce, aut atp. atp.. , tj. všechno, co kolem sebe vidíme. Autor článku upozorňuje, že nesmíme podlehnout tomu, že bychom si ty věci počítali v našem mateřském jazyku - musíme přinutit náš mozek používat pro pojmenování číslic angličtinu.
Později můžeme začít si v duchu v angličtině počítat - např. 1 + 2 = 3 atp.
Nebo si v duchu anglicky spočítat hodnotu svého nákupu v samoobsluze atp. atp.
Zkrátka a dobře, musíme donutit náš mozek, aby začal co nejrychleji myslet v angličtině.
Později můžeme vše, co vidíme kolem sebe a u čeho známe anglický název, pojmenovávat v angličtině i NAHLAS.
A jeden můj soukromý tip:
Osvědčilo se mi přidat na všechny předměty v bytě nálepky s jejich anglickým názvem -kdykoliv jsem se k nim potom přiblížila, hlasitě jsem řekla jejich název - nejlépe v krátké větě (např. It´s ……a table, a chair, a window , a book, atp. atp.)
Je to jednodušší, než hledat pokaždé jejich název ve slovníku.
Čím častěji budete takovéto krátké věty vyslovovat, tím rychleji se dostanou do Vašeho podvědomí a při každé další vhodné příležitosti si na ně vzpomenete.
Tak to je pro dnešek všechno.
Hodně radosti z angličtiny Vám přeje Inka

A pokud jste v angličtině již pokročilí, nezapomeňte se podívat na níže uvedený odkaz! Najdete tam informace od nejlepšího učitele mluvené angličtiny, který svou originální metodou naučil již tisíce studentů na celém světě překonat hrůzu z mluvené angličtiny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radka radka | 14. dubna 2016 v 14:36 | Reagovat

No, tak tohle je moc dobrý tip, hlavně s těmi lístečky na nábytku a podobně. Je fakt, že jsou to hodně základní věci, ale třeba jak se řekne kuchyňská linka teda nevím :D To dnes doma vyzkouším. Přitom bych řekla, že anglicky poměrně umím. Jako plynule anglicky neumím, ale dokážu seskládat větu, aby dávala smysl a na dovolené se dokážu domluvit a objednat si například jídlo. I tak ale chodím do sjs-brno na kurzy angličtiny, abych byla lepší. Už si troufnu i na seriály v původním znění -pokud jsou to třeba přátelé nebo himym, tak to poměrně dobře zvládám. U big bangu je třeba víc techničtějších věcí, tak to už je horší, ale snažím se i tak :)

2 Honza Honza | E-mail | 31. srpna 2016 v 9:26 | Reagovat

Ahoj radka, jsem rád, že zde zmiňujete sjs-brno.cz. I já jsem zde absolvoval kurz angličtiny. Jednalo se o pomaturitní studium a byl jsem nadšený. Co se týká technické angličtiny, ta je náročná a nejlépe se jí člověk naučí v praxi. Pokud máš základy rozhodně není problém rozumět i technické angličtině. Já angličtinu zdokonaluji v práci.

3 AugustWef AugustWef | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:39 | Reagovat

texas health presbyterian hospital flower mound  <a href=http://qsymiaonline.aircus.com/>buy qsymia canada</a>  cholesterol drugs side effects

4 Peterhah Peterhah | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 20:24 | Reagovat

how much is a viagra pill  <a href=http://reductil.wifeo.com/>http://reductil.wifeo.com/</a>  gain weight fast pills

5 Russellned Russellned | E-mail | Web | 23. února 2018 v 17:40 | Reagovat

pharmacy school personal statement sample  http://www.higadocolombia.org/en/blog-2/blog-full-width/item/10-5-surprising-sources-of-vitamin-c-in-your-veggie-drawer?limit=10&start=2690  my brother is a drug addict

6 BernardNoure BernardNoure | E-mail | Web | 15. března 2018 v 23:17 | Reagovat

texas department of public health  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  prayer for drug addicts

7 Robertjenty Robertjenty | E-mail | Web | 16. března 2018 v 19:31 | Reagovat

medtox laboratories drug testing  <a href=http://blogscat.com/a/tramadol/>blogscat.com/a/tramadol/</a>  best windows 8 laptop tablet

8 Robertjenty Robertjenty | E-mail | Web | 18. března 2018 v 17:28 | Reagovat

doctor who series 7 part 1  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  sacramento county mental health

9 Robertjenty Robertjenty | E-mail | Web | 20. března 2018 v 14:52 | Reagovat

how to research a doctor  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  dr phil drug addiction

10 Robertjenty Robertjenty | E-mail | Web | 26. března 2018 v 11:25 | Reagovat

robert downey jr drugs  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  internal medicine raleigh nc

11 Robertjenty Robertjenty | E-mail | Web | 28. března 2018 v 10:14 | Reagovat

watch doctor who season 7 episode 7 online free  <a href=http://www.palimpalem.com/1/stilnox/>palimpalem.com/1/stilnox/</a>  spin doctors two princes lyrics

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama