UČTE SE UŠIMA!

17. ledna 2015 v 1:28 | Inka
Krásný den všem, kteří si otevřeli můj nový článek,
který chci věnovat zamyšlení nad způsoby, jakými vstřebáváme cizí jazyk!Usmívající se

Nejprve si položte otázku: Jaké máme vzpomínky na svá školní léta?
Jak jsme se tehdy učili cizí jazyk? Pokud už jste ve středním nebo starším věku, tak určitě potvrdíte, že hlavně jsme při učení používali OČI (četli jsme si články, slovíčka, snažili se zapamatovat si všechna gramatická pravidla atd. atd.) A jaký to mělo výsledek?
Sice jsme uměli pravidla téměř nazpaměť, ale k mluvené formě cizího jazyka jsme se povětšinou nedostali - respektive báli jsme se promluvit, abychom se neztrapnili případnými gramatickými chybami....
A navíc, rodilí mluvčí se ve školách dříve moc často nevyskytovali, takže skutečně správnou výslovnost jsme se ani nemohli naučit.
Nyní se situace již změnila, rodilé kantory cizího jazyka můžeme ve školách potkávat poměrně často. Moudří čeští kantoři totiž pochopili, že správnou výslovnost cizího jazyka mohou studenti získat hlavně od rodilých mluvčích. Tedy používáním hlavního kanálu, kterým nám do hlavy proudí informace, tj. používáním UŠÍ !
Ano:

UČTE SE UŠIMA - KDEKOLI!

Před chvílí jsem se znovu zamyslela nad výše uvedenou větou a řekla jsem si, že se s Vámi musím podělit o zkušenosti, které jsem získala tím, že jsem informaci obsaženou v této větě osobně vyzkoušela.
Už před 6 lety jsem se seznámila s úžasnou metodou výuky cizích jazyků, která je také založena na poslouchání audiolekcí případně videolekcí (konkrétně angličtiny) - a brzy jsem se přesvědčila, že učit se ušima je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.
Věřím, že jste se o tom již přesvědčili na níže uvedeném odkaze:

A protože audiolekce či videolekce autora této metody (A.J.Hoge) vedou své posluchače nejen k získání dovednosti mluvné angličtiny ( jako "vedlejší produkt" se nám jejich posloucháním automaticky dostanou do hlavy i ona nenáviděná gramatická pravidla - a to nikoliv poučky o gramatických pravidlech, ale jejich správné intuitivní používání), ale dozvíme se v nich i řadu vynikajících rad pro náš osobnostní rozvoj.
Proto mě nedávno oslovila informace o české společnosti Progres Guru, která nabízí řadu audioknih zaměřených na rozvoj osobnosti (jsou v češtině). Hned jsem si některé objednala a ihned stáhla do svého počítače - a samozřejmě odtud i do MP3, který nosím všude s sebou a tak využívám každou chvíli, kdy nemohu nic dělat, a poslouchám si své audioknihy - třeba při nakupování, procházkách, mytí nádobí, při jízdě dopravními prostředky aj.

Podívejte se na jejich produkci sami na níže uvedeném odkazu:


Možná Vás (nebo Vaše přátele či děti) některá z nabízených knížek osloví! Můžete si dokonce některé kapitoly z nabízených knížek stáhnout do Vašeho počítače a vyzkoušet si je zdarma.
Přeji Vám opravdu pěkné poslouchání!
Inka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama